Piękna Katarzyna

Kurier Szczeciński, 15 maja 2000 roku

APLAUZ publiczności i błyski fleszów towarzyszyły piątkowym wyborom Miss Pomorza Zachodniego,
które się odbyły w szczecińskim night clubie Imperium. Jurorzy mieli trudny wybór. Swoje wdzięki zaprezentowało przed nimi 9 pięknych dziewczyn – wygrać mogła tylko jedna.

Tytuł Miss Pomorza Zachodniego 2000 przyznano Katarzynie Kowalczyk, która została także Miss Fundacji Balet. Miano I wicemiss i Miss Foto zdobyła Małgorzata Gąsiorowska, II wicemiss została Aneta Rożek, III – Magdalena Czajkowska, zaś IV Agnieszka Wójcicka. Urodę Ewy Frąckiewicz doceniła publiczność, obierając ją na swoją miss.

-Bardzo się cieszę ze zwycięstwa – powiedziała Katarzyna Kowalczyk. – Myślę, że każda dziewczyna marzy o tym, aby zostać najpiękniejszą.

Katarzyna jest studentką I roku ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Pochodzi z Zielonej Góry. Na wybory przyjechała z rodziną i swoim chłopakiem Danielem. Jej hobby to sport: gra w siatkówkę, jeździ na nartach, snowboardzie i jest ratownikiem. W przyszłości chciałaby założyć zakład kosmetyczny. W życiu stawia na naukę, bo – jak wiadomo – uroda przemija.

Koronę najpiękniejszej przekazała Katarzynie Agnieszka Portka – ubiegłoroczna Miss.

– Nie czuję, że coś przeminęło – powiedziała. – Nie towarzyszy mi też żal, lecz raczej pozytywne emocje. Cieszę się z sukcesu Katarzyny, natomiast moja korona zostanie na zawsze ze mną tak, jak pozostaną wspomnienia.

Wyborom towarzyszyły występy artystyczne. Do muzyki z filmu „GoldenEye” autorski układ choreograficzny zaprezentowała Paulina Andrzejewska wraz z Weroniką Świderską i Mateuszem Politem. Organizatorem imprezy była Fundacja Balet.

Głównym sponsorem wyborów był browar „Okocim”. Kolekcję sukien ufundowała kandydatkom firma Madonna Fashion Collection. Do grona sponsorów należeli także: Imperium, PIK, Soft Vision, Evatrans, Totem, Mr. Flock, Eurotrade i drukarnia Plewnia. Patronat medialny nad konkursem mieli: TVP S.A., Radio Plama i Kurier Szczeciński.
(dom)

Tagi: