Doroczny plebiscyt czytelników „DB”

Dziennik Bałtycki, 20-21 maja 1989 roku Doroczny plebiscyt czytelników „DB”

Obrostnica jest dużą, silną i piękną rośliną. Dumna, ambitna, szlachetna, jest niezachwianą optymistką. Przystosowuje się do każdych okoliczności, chociaż marzy o luksusie i komforcie. Jest drzewem, z którego robi się flety (ma więc smykałkę do muzyki i duże poczucie rytmu), a także – w którym rzeźbi się bohaterów. Oddana jakiejś sprawie, poświęca się jej ciałem i duszą. Wrażliwa i bardzo czuła.

22-letnia Żaneta Katkowska ze Szczecina, studentka IV roku Instytutu Kultury Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego startuje w konkursie z dużymi obawami. I chociaż jej koleżanka jeszcze nosi ubiegłoroczną koronę, to jednak ona sama nie wierzy w sukces. Dobra passa szczecinianek nie musi trwać wiecznie. Czy zielonooka blondynka (169 cm wzrostu, wymiary 88x58x90) podbije serca jurorów i publiczności?

– Bardzo wątpię – mówi o sobie – ponieważ mam tyle wad i kompleksów, że jeśli nie one przeważą, to trema mnie „zje” przed finałem.

– Czy to prawda, że twoja pasją jest taniec?

– Tak, prowadzę przy Morskim Ośrodku Kultury zespół baletowy dla młodzieży. Razem z koleżanką same projektujemy dla niego stroje i tworzymy układy choreograficzne.

– To tylko zabawa…?

– Nie, przede wszystkim sposób na utrzymanie odpowiedniej tężyzny fizycznej u dziewcząt. Ruch poza tym jest nieodłącznym elementem każdej „diety – cud”. A prawidłowym żywieniem interesuję się z racji przyszłej specjalizacji zawodowej. (gp)

Tagi: