Najpiękniejsze

„Najpiękniejsze” Dziennik Ludowy, 13-14 sierpnia 1988 roku

Finałowy koncert wieńczący wybory „Miss Polonia’88” był barwnym widowiskiem. Największego blasku dodały mu gwiazdy tej imprezy odbywającej się po raz trzeci w sopockiej Operze Leśnej w której z woli scenografów las zstąpił na scenę. Były nimi urodziwe panie – cała 15-tka finalistek konkursu znana wcześniej naszym Czytelnikom z kolorowych fotosów zamieszczonych w „Dodatku Ilustrowanym” z okazji konkursu zorganizowanego przez redakcję „Dziennika Ludowego”’.

Podczas prezentacji wszystkie panie udowodniły, że są śliczne, zgrabne, że poruszają się z gracją. Gorąco oklaskująca reprezentantkę gdańska publiczność w Operze Leśnej obiektywnie gromkimi brawami wyraziła uznanie dla decyzji jurorów przyznającej tytuł i koronę „Miss Polonia’88” Joannie Gapińskiej – 20-letniej studentce Instytutu Kultury Fizycznej ze Szczecina.

Ukoronowana przez obecną na sopockim finale Miss World’87 p. Ullę Weingerstorfer z Austrii p. Joanna pofolgowała sobie łzami dopiero za kulisami, w objęciach rodziców, na scenie trzymając do końca fason.

Zanim ruszy na nowo machina eliminacji do kolejnego konkursu Miss Polonia, spójrzmy raz jeszcze na najpiękniejsze Polki Ann Domini 1988

Tekst: Tomasz Krankowski
Zdjęcia: Jacek Cichecki

Tagi: