…piękne warszawianki stają do konkursu…

Express Wieczorny Warszawa, 05 stycznia 1989 roku. Wraz z urodą trzeba zabrać dowód tożsamości. Już w sobotę piękne warszawianki stają do eliminacji konkursu

Czas najwyższy przejrzeć się w lustrze. Dokładnie, krytycznie w pełnym świetle. Do warszawskich eliminacji Miss Polonia’89 pozostało tak niewiele godzin. Potem, gdy oględziny wypadną pozytywnie, gdy metryka nie ma więcej niż 24 lata i gdy jest się panną koniecznie należy spróbować swych szans. Może los się uśmiechnie, może właśnie TY!

Eliminacje najurodziwszych warszawianek rozpoczną się w sobotę. 7 bm. W Klubie Osiedlowym „Za Żelazną Bramą”, ul. Grzybowska 32. Początek o godz. 10.00. Ale klub będzie czynny już od 9.00.

Drzwi dla wszystkich dziewczyn szeroko otwarte, ale tylko dla nich. Porządkowi powiedzieli nam, że będą nieustępliwi i ani mamy, ani przyjaciółki podtrzymujące na duchu, ani zaprzyjaźnione fryzjerki czy kosmetyczki wstępu nie będą miały. Nie będzie także publiczności.

Będzie natomiast jury – 10-osobowe, życzliwe choć dokładne. Otuchy wszystkim stremowanym i niepewnym swej urody, figury i estradowego wdzięku dodawać będzie Miss Joanna Gapińska, która także zasiada w jury.

Skoro już wiele lat temu Bohdan Łazuka odkrył, że „najpiękniejsze w świecie są warszawianki” pozostaje przystąpić do dzieła. Wybrać suknię (koniecznie), odświeżyć kostium kąpielowy (może być nawet dwuczęściowy), umyć włosy (puszyste dodają wdzięku)… i zrobić dyskretny makijaż. A przede wszystkim nie bać się, mimo że będą jupitery, błysną flesze fotoreporterów, zaterkoce kamera TV.

Eliminacje środowiskowe mają tę przewagę nad dalszymi etapami konkursu Miss Polonia’89, że nie ma w nich limitu ilościowego. Do następnego etapu przechodzi dowolna liczba kandydatek, które zyskały uznanie jurorów.

Panny – warszawianki w sobotni poranek nie zapomnijcie o dowodach tożsamości, koniecznie dla sprawdzenia wieku kandydatek do tytułu Miss.
M.M.

Tagi: