Miss Warszawy’94

Gazeta Wyborcza. Warszawa, 29 kwietnia 1994 roku

Miss Warszawy’94

Najpiękniejsze

20-letnia Edyta Potyraj zdobyła w środę tytuł Miss Warszawy’94 w konkursie organizowanym przez spółkę Missland. Miss Warszawy Nastolatek i Miss Publiczności została 17-letnia Małgorzata Binert.

Obie laureatki, które w teatrze Syrena pokonały 15 konkurentek będą reprezentować stolicę we wrześniowych finałach konkursów Miss Polski i Miss Polski Nastolatek. Dziewczyny dostały w nagrodę telewizory Elemis, radiomagnetofony Sharp, komplety neseserów, złote pierścionki i kostiumy kąpielowe, w których występowały.

Organizatorem kameralnych wyborów (na widowni Syreny jest kilkadziesiąt miejsc) udało się uniknąć typowych błędów z konkursów piękności.

Całość trwała dwie godziny, widzowie nie zdążyli się więc wynudzić. Muzykę i układy choreograficzne dobrano do możliwości kandydatek (choć nie obyło się bez potknięć). Monologi mówili dobrzy aktorzy (Hanka Bielicka, Zofia Czerwińska i Wiesław Drzewicz), a muzyczno-taneczne przerywniki z programu Syreny „Tych lat nie odda nikt” mogły spodobać się nawet zatwardziałym przeciwnikom rewii.

Impreza była naprawdę sympatyczna, co jest zasługą szefa teatru Syrena Zbigniewa Korpolewskiego, i zarazem reżysera wyborów, oraz choreografa Janusza Dąbrowskiego.

Organizatorzy mogli bardziej zadbać o suknie wieczorowe. Niestety niektóre stroje zniekształcały figury finalistek. Przyszła Miss Publiczności zachwyciła wszystkich znakomicie uszytą, biało-granatową mini.

Jury miało trudne zadanie wybrania tej najpiękniejszej spośród 17 podobnych do siebie, długowłosych kandydatek. Panie różniły się jedynie wzrostem od 165 do 180 cm i kostiumami.
(les)

Tagi: