Uroda i sąd

Gazeta Wyborcza. Warszawa, 27 kwietnia 1994 roku

Wybory Miss Warszawy

Uroda i sąd

Dziś okaże się, które z zakwalifikowanych do finałów ośmiu „dorosłych” i dziewięciu nastoletnich kandydatek zdobędą tytuł Miss Warszawy i Miss Warszawy Nastolatek. Konkursy organizuje spółka Missland.

Warszawski finał w teatrze Syrena reżyseruje Zbigniew Korpolewski. Oprócz kandydatek do tytułu na scenie wystąpią też aktorzy Syreny. Urodę dziewczyn (w sukniach ślubnych, wieczorowych i kostiumach kąpielowych) ocenią m. In. : Irena Santor, Marek Czudowski, Kazimierz Górski i Jarema Stępowski.

Miss Warszawy i jej młodsza koleżanka wyjdą z Syreny z telewizorami Elemis, radiomagnetofonami Sharp, podróżnymi neseserami i złotymi pierścionkami.

Finał Miss Polski odbędzie się we wrześniu w Operetce Warszawskiej. Przedstawiciele Misslandu, enigmatycznie stwierdzili, że zwyciężczyni dostanie „samochód produkcji zachodniej” i pojedzie na zagraniczne konkursy piękności. Przekonywali też dziennikarzy, że ich firma wciąż istnieje i przygotowuje konkursy piękności.

Prawnik reprezentujący spółkę zapowiedział pozwanie do sądu redakcji „Kuriera Polskiego”. Jego zdaniem gazeta naruszyła dobra osobiste przedstawicieli Misslandu i doprowadziła ich do utraty 10 mld zł. A wszystko przez artykuły sugerujące złą kondycję finansową czy wręcz likwidację spółki.

Przypomnijmy, że ostatnio z Misslandu do konkurencyjnej spółki Miss Polonia odszedł dotychczasowy prezes Jerzy Chmielewski i kilku jego współpracowników. Missland opuścił też ubiegłoroczny sponsor Fiat Auto Poland, który w tym roku podaruje samochód Miss Polonii.
(les)

Tagi: