Niezauważona Miss z ekstraklasy

Gazeta Pomorska, 4-5 stycznia 1992 roku

Oczywiście można snuć domysły „co by było gdyby”. Ale to już musztarda po obiedzie. Miss Polonia’91 Karina Wojciechowska pojechała do Atlanty (USA), aby reprezentować polskie barwy w konkursie „Miss Świata”. Stało się tak jak prorokowałem w jednej z poprzednich publikacji. Jurorzy nie zwrócili na Polkę najmniejszej uwagi. Tytuł „Miss World’91” zdobyła reprezentantka Wenezueli 20-letnia studentka Ninbeth Beatriz Leal Jimenez.
No, a wracając do „gdybania”. Według wielu opinii laureatki drugiego polskiego konkursu – „Miss Polski” miałyby w Atlancie dużo większe szanse. Żadna z nich jednak udziału w tym konkursie wziąć nie mogła. Otóż prezydent konkursu „Miss World” pani Julia Morley najpierw wydała licencję zezwalającą na udział w jej konkursie „Miss Polski” po kilku miesiącach wydała drugą licencję dla biura „Miss Polonia”.

Jak poinformował przedstawiciel konkursu „Miss Polski” Jerzy Szamborski, jego firma wielokrotnie próbowała skontaktować się z londyńskim biurem Julii Morley. Dla nich jednak pani prezydent była zawsze nieobecna.
Natomiast „Miss Polski” Agnieszka Kotlarska w międzyczasie zdobyła tytuł „Miss International”. Inna finalistka z tej polskiej elekcji zwyciężyła w prestiżowym międzynarodowym konkursie „Miss Maja international” w Puerto Rico.

Jeszcze przed konkursem „Miss Świata”, kilka dni temu w biurze „Miss Polonia” bardzo wierzono w sukces Kariny Wojciechowskiej. Buńczucznie zapewniano, że ten drugi polski konkurs to II liga. Okazało się, że „II liga” zwycięża w świecie, a ekstraklasy nikt nie zauważa.

J.W.

Tagi: