Gala najpiękniejszych Polek

Kurier Lubelski, 8 lipca 2005 roku

Najpiękniejsze dziewczyny z całego kraju, blondynki, brunetki, szatynki, wszystkie zgrabne, wysokie (od 168 do 180 cm) i powabne, jutro, 9 lipca ubiegać się będą w Lublinie o prawo do udziału w finale konkursu Miss Polski i Miss Polski Nastolatek.

Od poniedziałku w hotelu „Słowik” w Poniatowej 50 reprezentantek Pomorza, Śląska, Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny na specjalnym zgrupowaniu przygotowuje się do gali półfinałowej. Pod okiem b. Miss Wybrzeża Anna Baryły-Bubnowskiej ćwiczą układy choreograficzne i uczestniczą w sesjach fotograficznych. O prawo walki o koronę Miss Polski walczy 25 dziewcząt dorosłych i 25 nastolatek.

Lubelszczyzna ma w tym gronie 4 kandydatki, wszystkie w kategorii dorosłych. Barw regionu bronić będą: Kamila Kołodziej – studentka politologii UMCS, tegoroczna Miss Lublina, Ewa Krać – studentka ekonomii UMCS, Diana Stettner – studentka AM, uczestniczka finału wojewódzkiego Miss Polonia oraz Katarzyna Koślak z Kraśnika.

Jury wyłoni po 12 dziewcząt w każdej kategorii, które jesienią tego roku wezmą udział w gali finałowej konkursu w Warszawie.

Nie kryjemy apetytów na najwyższe laury. Aktualną Miss Polski 2004 jest Elżbieta Sawerska, studentka politologii UMCS. W poprzednich latach tytuły wicemiss zdobywały w tym konkursie m. in. Beata Szyszkowska i Aneta Urbańska. Monika Pietrasińska z Lublina zdobyła w ub. Roku tytuł Wicemiss Nastolatek.

Oprawą lubelskiego półfinału w teatrze Muzycznym będą występy Ewy Żejmo oraz kabaretu Mieszane Uczucia. Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 19. Bilety rozprowadza kasa Teatru Muzycznego oraz TV Kraśnik, Tel. 826-17-11.

Patronem honorowym półfinału jest marszałek województwa. Lubelską imprezę organizują firma Missland oraz Telewizja Kraśnik.

WUKA

Tagi: