Korony rozdane

Super Express Warszawa, 15 września 1998 roku. Miss Polski została Kamila Wiśniewska, studentka językoznawstwa i informacji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wczoraj w nocy a Atenach wygrała białego Seata Cordobę. Przyda jej się, bo uwielbia dalekie podróże.

A wydawałoby się, że 22-letnia Kamila, długowłosa blondynka, od początku ma pecha. Jeszcze na zgrupowaniu dziewcząt w Wieżycy na Pojezierzu Kaszubskim, upadła tak niefortunnie, że bardzo poważnie skręciła kolano. Po intensywnej kuracji, Kamila z dnia na dzień odzyskiwała formę. W Atenach, wczoraj tuż przed północą, dostała koronę najpiękniejszej Polki. Za najpiękniejszą nastolatkę uznano 17-letnią Małgorzatę Begier z Warszawy. Małgorzata interesuje się ekologią i tańcem. Niewykluczone, że jej hobby stanie się także jazda na wygranym własnie motocyklu.

Niestety, nie po raz pierwszy w czasie tych wyborów nie obyło się bez niesnasek. Przed koncertem finałowym o miejscach w pierwszych rzędach jak dzieci kłócili się sponsorzy. Zarzucali organizatorom, że pozwolili dziewczynom ostatnią noc przed finałowym występem spędzić w hotelu zlokalizowanym w ateńskiej dzielnicy… burdeli.
-Było piekielnie ciasno, bez klimatyzacji – mówią dziewczyny. Hotel nie był luksusowy, ale chociaż… daleko od sponsorów.

Finał wyborów znakomicie oprawił artystycznie Marek Wysocki.
Kamila Wiśniewska wygrała o pierś z I Wicemiss Polski Małgorzatą Baranowską ze Szczecina, która została również Miss Foto. CHOD

Tagi: