Urodzaj na miss-trzostwa

Sztandar Młodych Warszawa, 23 maja 1990 roku

Czy tegoroczna Miss Polski dorówna Anecie Kręglickiej? Również polski super mężczyzna wystartuje w światowym konkursie. Finalistka konkursu Miss Polski ’90, która zostanie wybrana przez jurorów 6 lipca w Operze Leśnej w Sopocie, wyjedzie na konkurs Miss World. Czy zdoła powtórzyć sukces Anety Kręglickiej, zobaczymy.

Najważniejsze jednak, że piękno naszych Polek podziwiać będzie cała kula ziemska. Przedwczoraj bowiem Missland otrzymał list od właścicielki tego konkursu Julii Morley oraz specjalny kontrakt. Strona tytułowa tego dokumentu mówi już sama za siebie: „Miss World, Wyłączne Prawo do przeprowadzenia konkursu, mającego wyłonić Przedstawicielkę (Reprezentantkę), która uczestniczyłaby w wyborach Miss Świata 1990, mających wyłonić najpiękniejszą dziewczynę na świecie. Organizowane przez Miss World (UK) Ltd.” (rep.-obok)

Na ten dokument z niecierpliwością czekali przedstawiciele Misslandu. Będzie to bowiem najcenniejsza z nagród dla Miss Polski’90.

Spółka posiada także wyłączność na inne konkursy dla pięknych dziewcząt. Dzięki temu będą one mogły pojechać na wszystkie najważniejsze konkursy. Do Osaki 16 września na Miss International’90 i również we wrześniu – do Baden-Baden na Queen of the World.
Reprezentantki polskiej urody wezmą też udział w Mrs World Pageant (miss mężatek) w sierpniu, w Hongkongu. Przypomnijmy, że w tym właśnie konkursie w ubiegłym roku Ewa Grabarczyk zajęła trzecie miejsce.

Missland nie zapomniał także o… mężczyznach. Nie będzie, co prawda, wyborów Mistera Polski, ale na pewno jeden przedstawiciel tej, zdawałoby się, brzydkiej płci, wyjedzie na międzynarodowy konkurs piękności. Będzie walczył o miano Manhunt International’90 w listopadzie w Singapurze.

Jeśli chodzi natomiast o Miss Europy, to w tym roku ten konkurs nie jest planowany. Jeżeli coś by się zmieniło, to i tam pojedzie jedna z najpiękniejszych Polek.

Już niedługo, bo na początku lipca wyjedzie do Turcji Żaneta Katkowska, na konkurs Miss Glob. Może i ona zdobędzie jakieś trofeum? Miejmy nadzieję, że i tam poznają się na pięknie naszych dziewcząt. Również w Turcji Agnieszka Angelo stanie w szranki z innymi dziewczętami w walce o tytuł najpiękniejszej modelki świata.

Jak widać, rok ten będzie obfitował w rywalizację najpiękniejszych. Nieważne, czy będzie podobać się rączka czy nóżka. Najważniejsze, że na tych konkursach nie zabraknie Polek i… Polaka. Może chociaż w tej dziedzinie uda nam się podbić świat.
EWA RACA

Tagi: