Rozpaliły serca Greków

Super Express Warszawa, 14 września 1998 roku

Dzisiaj nad ranem 50 najpiękniejszych Polek wróciło samolotem czarterowym z Aten do Warszawy.
Wśród nich Kamila Wiśniewska z tytułem Miss Polski ’98 i kluczykami do Seata Cordoby oraz najpiękniejsza nastolatka, Małgorzata Begier z kluczykami do motocykla. Wszystkie pełne wrażeń, zachwycone Grecją, zmęczone nie najlepszą organizacją wyborów. Ale szczęśliwe.

Tegoroczne wybory Miss Polski i Miss Polski Nastolatek odbyły się w Atenach. Prowadzili je: Katarzyna Skrzynecka i Wojciech Wysocki.

Dziewczyny, niczym rodowite Greczynki, wystąpiły w tunikach, potem pokazały się jako Zosie z „Pana Tadeusza”,  akcentując polskie korzenie. Koncert bardzo spodobał się greckiej publiczności. Transmitowała go grecka i cypryjska telewizja.

Nieśmiała Kamila

Najpiękniejsza Polka, 22-letnia Kamila Wiśniewska, jest bardzo nieśmiała. Miss Polski’98 zauroczyła jurorów przepięknymi, wielkimi, niebieskimi oczami. Bardziej dociekliwi podejrzewali nawet, że dziewczyna nosi szkła kontaktowe, dzięki którym jej oczy mają taki niesamowity kolor.

Kamila nie ma kompleksów, choć przyznaje, że wolałaby mieć figurę mniej zaokrągloną, a bardziej dziewczęcą. Jej wymiary to: 89-60-90. Ma chłopaka Tomka – znajomi twierdzą, że są bardzo dobraną parą. Dla Kamili seks jest ważny, ale oczywiście nie najważniejszy. Jak każda kobieta lubi delikatne pocałunki.

Miss Polski jest studentką językoznawstwa i informacji na uniwersytecie w Poznaniu. Lubi szyć. Ma w swojej szafie sporo ciuchów, które sama wykonała. W wielu z nich wystąpiła podczas wyborów. W przyszłości chce zajmować się modą – szyć nowoczesne, krótkie kolekcje.

Przebojowa Małgosia

Zupełnie inna jest Miss Nastolatek Małgorzata Begier. Ma 17 lat, odważnie idzie przez życie.

Jest uczennicą liceum ogólnokształcącego. Za rok czeka ja matura i egzamin na studia. Myśli o studiowaniu ekologii albo hotelarstwa i turystyki. Może kiedyś założy własne biuro podróży?

Ceni sobie szczerość. Nie ma chłopaka. Wie jednak, że jej przyszły ukochany powinien być szczery, uczciwy, kochany, opiekuńczy. Powinien być przyjacielem, z którym można pomarzyć o niebieskich migdałach i iść na zakupy.

Na co dzień miss nastolatek nie tylko uczy się, ale też dorabia w agencji prezenterek. Uważa, że na ciuchy każda dziewczyna może sama zarobić.

Przez całe wybory Małgosię dopingowała mama. Twierdzi, że jej córka to prawdziwy anioł. Nawet w dzieciństwie była grzecznym i kochanym dzieckiem. Prawie nigdy nie płakała.

BOŻENA CHODYNIECKA

Tagi: