Diademy z Jablonexu i Ibiza

Życie Warszawy, 17 kwietnia 2000 roku

Stolica ma już swoje królowe piękności. Miss Warszawy 2000 została Anna Siermińska, natomiast tytuł najpiękniejszej stołecznej nastolatki przypadł Magdalenie Oleksiak.

Już od rana w Teatrze Komedia trwały próby do wieczornego spektaklu. 25 finalistek – 14 dorosłych i 11 nastolatek wyłoniono z ponad 100 warszawianek, które zgłosiły się do Misslandu. Tuż przed godz. 13 dziewczyny zaczęły się denerwować.

– Co z próbą generalna? – pytały zdezorientowane. Zdecydowana większość stanowiły szczupłe blondynki w pastelowych strojach. Kilka miało już we włosach wałki. Tymczasem na scenie swoją rolę ćwiczyła Miss Warszawy 1999 Justyna Czuba. Wysoka, atrakcyjna blondynka pewnym krokiem poruszała się po scenie.

– To był niesamowity rok – podsumowała Justyna. – Poznałam ciekawych ludzi, zwiedziłam kawałek świata. Trochę szkoda mi jednak oddawać koronę.

O godz. 18.30 w garderobach finalistek atmosfera była bardzo napięta.

– Muszę poprawić oczy. Są mało wyraziste – martwiła się Edyta Piwek, szesnastoletnia licealistka z Liceum im. Hugo Kołłątaja. Jak się tu znalazła?

– Moja starsza siostra Monika bierze udział w konkursie Miss Warszawy. Rodzice ją namówili. Potem okazało się, że ja też mogłabym wystartować, no i przeszłam eliminacje. Jest fajnie, poznaję sławnych ludzi, np. naszego reżysera Cezarego Domagałę. No wiesz, on grał „W labiryncie”.

Ciemnowłosa Karina Łapińska była kiedyś II wicemiss nastolatek. Teraz ma 20 lat i startuje w dorosłym konkursie. Sylwia Szulczyk, wzrost 180 cm, wymiary 90-60-90 jest studentką I roku prawa, a logikę zaliczyła od razu na czwórkę. Od czasu do czasu bawi się w modelkę, zarabiając przy okazji pieniądze.

Spektakl rozpoczął się kwadrans po godz. 19. Impreza była zamknięta, na widowni siedziały rodziny finalistek, sponsorzy i przyjaciele Misslandu. Najpierw był pokaz dorosłych dziewczyn w sukniach ślubnych, w dżinsach, a w końcu stroje kąpielowe i… pół godziny przerwy.

Potem były już tylko dwie prezentacje i werdykt. Jury pod przewodnictwem projektantki Grażyny Hasse przyznało po trzy tytuły wicemiss. Wśród dorosłych finalistek wyróżniono Karinę Lapińska, Agnieszkę Kargiel i Katarzynę Majewską. Karina została również Miss Foto, a publiczności najbardziej podobała się Agnieszka Kargiel. Wicemiss nastolatek zostały Edyta Piwek, Urszula Maliszewska i Sylwia Sobik. Dorosła Miss Warszawy 2000 dostała m. in. telewizor i wyjazd na Ibizę. Na głowach wszystkich wyróżnionych finalistek błyszczały diademy z Jablonexu.

– Nie wiem, co powiedzieć. Nie płakałam – powiedziała ŻW uszczęśliwiona Anna Siermińska, Miss Warszawy 2000.

Myślałam, że wygra Sylwia – powtarzała Magdalena Oleksiak, najpiękniejsza nastolatka. – Byłam tego pewna.

Po werdykcie dziewczyny szybko uciekły z garderoby.

EDYTA GRABOWSKA-WOŹNIAK

Tagi: