Agnieszka – Miss International

Gazeta Robotnicza Wrocław, 14 października 1991 roku

19-letnia studentka Agnieszka Kotlarska z Wrocławia wygrała w Tokio konkurs Miss International 1991, w którym startowały dziewczęta z 51 krajów.

Agnieszka – jak podała z Tokio Associated Press – oświadczyła po wyborze, że ponieważ Polska jest biedna, chciałaby przekazać część otrzymanej nagrody, w wysokości 2 milionów jenów (ok. 15 tys. dolarów) dla najbardziej potrzebujących dzieci w jej kraju.

Ta wiadomość dotarła do nas wczoraj. Agnieszka Kotlarska zaraz po zakończeniu rywalizacji zadzwoniła do Wrocławia, do swoich rodziców. – Połączenie było fatalnej jakości – powiedział nam ojciec Miss Polski. Agnieszka zdążyła nam tylko powiedzieć, że jest bardzo szczęśliwa i… nie wróci do domu, tak jak wcześniej planowała w tym tygodniu. Nowe obowiązki sprawią, że przyjedzie do Wrocławia dopiero za trzy tygodnie.

Oczywiście bardzo cieszymy się z jej sukcesu – powiedział ojciec Miss International. Obawialiśmy się tego występu bo jesteśmy przesądni, a przecież niedziela była 13 dniem października. Agnieszka wyjeżdżała z domu z ciężkim sercem, nie lubi na zbyt długo rozstawać się z rodziną. We Wrocławiu ma też swoją miłość. Muszę też przyznać, że największe emocje w domu związane były z udziałem córki w konkursie Miss Polski. Było sporo nerwów i niepewności. Dzisiejszy sukces przyjmujemy wraz z żoną już nieco spokojniej. Przed wyjazdem do Tokio rozmawiałam z Agnieszka Kotlarską. Była bardzo zajęta, intensywnie uczyła się angielskiego. Do intensywnego kursu dołączyła jeszcze zajęcia z korepetytorem. Miss Polski biegle zna język niemiecki.

W domu państwa Kotlarskich… rośnie kolejna miss. Druga córka ma 7 lat i wczoraj się rozchorowała. Czyżby z emocji związanych z sukcesem starszej siostry? (esz)

Tagi: