Z Londynu do Torunia

Gazeta Toruńska, 13 grudnia 1989 roku

Dziś „Miss Świata” gościem „Gazety”

Od chwili kiedy przyleciała do Polski na pokładzie brytyjskiego samolotu, otaczają ją tłumy wielbicieli.
Każdy chciałby zamienić choć kilka słów z najpiękniejszą kobietą świata, każdy chciałby mieć trofeum w postaci autografu. Wczoraj, w Teatrze Studio odbyła się wielka koncertowa gala pl. „Polska wita Miss Świata”. Mimo, że wstęp na tę imprezę kosztował 50 tys, zł, bilety rozeszły się w mig. W biurze „Miss Polonia – Missland” przez cały wczorajszy dzień dzwoniły telefony, cena nie gra roli – mówiono – ale załatwcie choć miejsce stojące na tę imprezę. Pracowity był dla pani Anety wczorajszy dzień, nagrania, spotkania, przyjęcia. Spotkała się Aneta Kręglicka wczoraj także z ministrem Jackiem Kuroniem.

„Miss Świata” Anetę Kręglicką powitamy dziś w Toruniu. Około południa pozdrowi naszych czytelników z ratuszowego balkonu. Miejmy nadzieję, że sprzyjać będzie aura, co pozwoli przeprowadzić z tego miejsca krótki wywiad z „Miss World”. Później pani Aneta wraz z panią prezydent konkursu „Miss Świata” zwiedzą Dom Kopernika. Następnie nasi niezwykli goście odwiedzą małych pacjentów Szpitala Dziecięcego „Na Skarpie”. Honor podjęcia degustacyjnym poczęstunkiem przypadł restauracji „Herbowa”, pracującej pod szyldem GTSS „Społem”.

Obie panie prosiły aby przekazać naszym czytelnikom na łamach „Gazety” serdeczne od nich pozdrowienia. Mówią po prostu: Do zobaczenia w Toruniu.

Jerzy Wenderlich 

Tagi: